קוביות אינדיבידואליות דיגיטליות

במה שונה מכשור "אינסיגניה" ממכשור אורתודונטי רגיל?

בשונה ממכשור רגיל, הקוביות של אינסיגניה מיוצרים אינדיבידואלית למטופל בהתאם לבעיה שלו, בהתאם למבנה השיניים, בהתאם לתוכנית הטיפול של האורתודונט המטפל, בהתאם לסידור השיניים הדיגיטלי של סוף הטיפול שאותו תכנן האורתודונט המטפל.

בשונה מאינסיגניה, המכשור הרגיל איננו מיוצר במיוחד עבור מטופל זה או אחר. המכשור הרגיל הינו מוצר מדף המיוצר להמונים בהתאם לממוצעים שהוגדרו על ידי היצרן.

מה היתרון של מכשור אינסיגניה בראיית המטופל?

לאור העובדה שהמכשור מיוצר בהתאם לנתונים הספציפים של המטופל, משך הטיפול מתקצר משמעותית והתוצאות מדויקות יותר.

משך הטיפול מתקצר בממוצע ב 37% ובמקרים מסוימים אף ב 50% ויותר. לצורך המחשה, טיפול שנמשך שנתיים עד שנתיים וחצי יכול להתקצר במקרים מסוימים בשנה ואף יותר.

קיצור משך הטיפול משמעותו גם הקטנת פוטנציאל הנזק לאמייל הנגרם עקב חוסר היגיינה אוראלית. ככל שהטיפול ארוך יותר כך הסיכוי לנזק הוא רב יותר.

מדוע הטיפול במכשור "אינסיגניה" נחשב טכנולוגית למכשור מתקדם יותר?

ההליך של תכנון המוצר למטופל בכל שלביו נעשה באופן דיגיטלי.

השיניים נסרקות בעזרת סורק דיגיטלי דנטלי מתקדם הנקרא "i-Tero " לקבלת הדמייה תלת ממדית.

נתוני הסריקה מועברים על ידי חברת ORMCO  לתוכנה מיוחדת המאפשרת לאורתודונט לחדד את האבחנה, לבדוק אופציות טיפול נוספות ולבצע את התנועות הרצויות במחשב.

המצב הסופי של סידור השיניים נעשה בצורה ממוחשבת על ידי האורתודונט המטפל.

ייצור המכשור האינדיבידואלי נעשה על פי התכנון הדיגיטלי.

מה מיוחד בשיטת הדבקת "הקוביות" באינסיגניה?

ההדבקה באינסיגניה נעשית בצורה מדויקת יותר בהשוואה למכשור רגיל. מיקום הדבקת הקוביות נבחר באופן קפדני על ידי האורתודונט בהתאם לתוכנית הטיפול הדיגיטלית ומועברת לשן של המטופל באופן מדויק על ידי מתאם מיוחד המבטיח הדבקה בדיוק בנקודה שתוכננה דיגיטלית. בשונה ממכשור רגיל שבו האורתודונט מדביק את הקוביות "לפי העין", דבר הכרוך פוטנציאלית באי דיוקים  המשפיעים על התוצאה ועל כמות השינויים הדרושים בהמשך הטיפול. כמות השינויים, כאמור, משפיעה על אורך הטיפול.

האם יש הבדל חיצוני בין קוביות רגילות לקוביות "אינסיגניה"?

אין הבדל חיצוני בין קוביות רגילות לאינסיגניה. חברת Ormco האמריקאית המייצרת את קוביות Damon מייצרת את קוביות "אינסיגניה" בדיוק באותה צורה.

מה היתרון של התכנון הדיגיטלי של התוצאה הסופית המבוצע על ידי האורתודונט ?

התכנון הדיגיטלי של האורתודונט מאפשר לבצע את כל השינויים בסידור השיניים טרם הטיפול. למעשה עוד לפני שהטיפול התחיל, האורתודונט משנה את מיקום השיניים בצורה מאד מדויקת ומדידה. פעולות אלו מבוצעות מול המחשב ולמעשה חוסכות את התיקונים פיזית בפה של המטופל.

האם האורתודונט יכול פיזית לבדוק בפה את כל מה שהוא בודק במחשב בתוכנה של אינסיגניה?

היתרון הגדול בתוכנה שמתכננים בפרטי פרטים את התוצאה הסופית בטיפול וזאת לא ניתן לבצע בפה. בתחילת הטיפול ניתן לראות בתוך הפה של המטופל אך ורק את מצב ומיקום השיניים כפי שהם בתחילת הטיפול.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *