יישור שיניים בלתי נראה? יש לא מעט שמעוניינים לבצע טיפול יישור שיניים אולם מתביישים להסתובב עם הגשר או בשפה המקצועית מכשור ליישור שיניים. היום יש לא מעט פתרונות לסוגיית הניראות וניתן לבצע את תהליך יישור השיניים מבלי שאף אחד יראה.

על טיפול אורתודונטי במכשור בלתי נראה

מה זה בעצם מכשור יישור שיניים נסתר או בלתי נראה? זהו מכשור קבוע המודבק במשטח הפנימי המוסתר של השיניים.

מדוע טיפול יישור שיניים באורתודונטיה לינגואלית של אינקוגניטו יכול להיות פתרון ?

יותר ויותר מבוגרים היום פונים למומחים ליישור שיניים עם הבקשה לבצע את תהליך היישור עם מכשור שהוא בלתי נראה.

ד"ר אריאל דינבר מומחה ליישור שיניים, אומר שחלק מרכזי בטיפול הוא שיתוף הפעולה של המטופל וזאת בעיקר למען עתיד שיניו. התאמת המכשור לטיפול ביישור השיניים לבקשתו של המטופל היא נדבך חשוב. היום יש לא מעט אפשרויות העומדות בפני רופאים מומחים ליישור שיניים. במרפאתנו יש מספר שיטות ומכשירים והשיטה הלינגואלית היא למעשה היחידה שהיא באמת בלתי נראית. בניגוד לשיטות אסתטיות אחרות שבהם כמעט ולא רואים את המכשור, או שהמכשור בצבע ובגוון של השיניים (מה שלעיתים מכנים שקוף), כאן המטופל זוכה למכשור, שהסביבה הקרובה לא רואה ואיננה מודעת כלל לעובדה, שיש מכשור כלשהו בחלל הפה. המכשור באמת נסתר מהעין.

מה זה אורתודונטיה לינגואלית אינקוגניטו או WIN?

בחיוך, אנו חושפים בד"כ את המשטח הקדמי של השיניים. לשיניים יש גם משטח אחורי שנקרא משטח לינגואלי בשפה המקצועית. התרגום של משטח לינגואלי הוא משטח לשוני כלומר המשטח הקרוב ללשון. את המשטח הלשוני אנחנו לא רואים בד"כ כי הוא מוסתר מהעין של הצופה.

השיטה הלינגואלית מאופיינת בהדבקת הגשר או הקוביות (סמכים או ברקטים או Braces באנגלית), באותו משטח לינגואלי אחורי נסתר ולכן המכשור הוא נסתר מהסביבה המתבוננת על פני המטופל.

האם המכשור הזה הוא מוצר מדף ?

במרפאתנו משתמשים במכשור לינגאולי אינדיבידואלי הנקרא "אינקוגניטו"  או WIN.

מהן היתרונות של שיטת יישור שיניים לינגואלית אינקוגניטו או WIN?

המכשור הלינגואלי מאפשר למטופל להמשיך את חייו כרגיל, אם מבחינה מקצועית, חברתית, אסתטית. המכשור המתאים לכל מי שעובד מול קהל ומסתייג ממכשור שבולט לעין. במיוחד כאשר מדובר בארועים משמעותיים בחיי המטופל, כבר היו לנו מטופלים שהתחתנו עם מכשור לינגואלי. זה לא תמיד נתפס, לעבור טיפול של יישור שיניים עם ברזלים על השיניים כאשר אף אחד לא שם לב שהמכשור האורתודנטי נמצא בפה.

אם מדברים על אירועים חברתיים או משפחתיים, בהשוואה למכשור שמודבק בחזית של השיניים, מה הקושי להסיר ולהדביק את המכשור בחזית לצורך אירוע חשוב כמו חתונה ?

המכשור האורתודנטי יקר בבסיסו, הסרתו והדבקתו מחדש מחייבת לעיתים מכשור חדש וזמן עבודה מצד הרופא. לכן, יש לכך משמעות כלכלית המכבידה על המטופל. אף אחד לא אוהב לשלם עוד כסף על טיפול שהוא כבר שילם עליו לא מעט.

מעבר לכך, צריך להבין, שהסרה והדבקת המכשור בד"כ, מאריכה את הטיפול בכללותו כי הדבקה מחדש דורשת חזרה על שלבים שכבר בוצעו. אנחנו למעשה "הולכים אחורה בטיפול".

בעזרת הטיפול במכשור הלינגואלי אין לנו את הבעיה של הסרה והדבקה מחדש בגלל ארוע זה או אחר. יתרון משמעותי בהשוואה לקוביות או ה"גשר" הסטנדרטי המודבק בחזית של השיניים.

תהליך הייצור המיוחד של המכשור האינדיבידואלי הנקרא "אינקוגניטו" או WIN

לאחר שמבוצעת סריקה דיגיטלית של השיניים, הקובץ מועבר לגרמניה למעבדה מיוחדת.

במעבדה יוצרים מודל אידיאלי של השיניים הספציפיות של המטופל, ובעזרת תוכנה מתכננים לכל שן את הסמך או הקובייה הלינגואלית הספציפית והאינדיבידואלית שלה בהתאם למבנה השן, בהתאם לבעיה הספציפית של המטופל ובהתאם לתוכנית הטיפול הספציפית של האורתודונט המטפל.

מתכנון וירטואלי יוצקים קוביות אמיתיות. מכונה ממוחשבת מכופפת את חוטים האינדיבידואלים למטופל בהתאם לתוכנית ולדרישות של האורתודונט המטפל, ולבסוף האורתודונט מקבל מכשור אינדיבידואלי לינגואלי המותאם ספציפית לאותו אדם המתוכנן לעבור טיפול.

מדוע לפני 20 שנה טיפולים לינגואלים לא היו נפוצים כמו היום למשל ?

בעבר המכשור היה גדול יותר, המכשור הפריע למטופלים בעיקר במגע עם הלשון והפריע לדיבור. טכניקות היצור לא היו מתקדמות כמו היום והטיפול מבחינה טכנית היה מאד קשה לאורתודונט.

הקוביות עצמן היו מוצר מדף ולא הייתה אינדיבידואליזציה של המכשור בהתאם למבנה ולבעיה של המטופל.

התוצאות של הטיפול היו פחות טובות בהשוואה למכשור המודבק בחזית השיניים.

היום, הסמכים קטנים יותר, ההסתגלות למכשור מהירה יותר, אין כמעט תופעות לוואי כמו בעבר, היצור הוא ממוחשב בטכניקות הי טק, ועצם העובדה שהמכשור אינדיבידואלי, תוצאות הטיפול הן טובות יותר משמעותית.

מדוע טיפול יישור שיניים לינגואלי יקר ?

מדובר בטיפול היקר מבין כל השיטות בעיקר בגלל העלות הגבוהה מאד של המכשור ועקב העליה ברמת הקושי הטכני בטיפול בהשוואה לטיפול בסמכים הקונבנציונלים המודבקים בחזית של השיניים. קושי זה, בד"כ, לא מאריך את הטיפול אך הוא מאריך בחלק גדול מהמקרים את "זמן הכסא" (משך הזמן שבו נמצא המטופל על כסא המטופלים בפגישה טיפולית אחת) בהשוואה לטיפול קונבנציונלי. לכן הטיפול יקר יותר.

ממה המטופלים הכי מתלהבים בטיפול ?

אנחנו מקבלים תגובות נלהבות של המטופלים בעיקר כי הם רואים  תוצאות מבלי שהשיניים תהיינה מוסתרות על ידי מכשירים.

בטיפול במכשור רגיל המודבק בחזית כששואלים את המטופלים אם הם מרוצים מהתוצאה, הרבה פעמים מקבלים תשובה של: "תוריד את המכשור ואז נראה"… לא כולם מסוגלים לראות ולדמיין את השיניים שלהם כשיש קוביות בחזית. במקרה של טיפול לינגואלי הבעיה הזו איננה קיימת.

יתרונות נוספים למכשור הלינגואלי האינדיבידואלי

הסביבה הקרובה – המשפחה ובעבודה אף אחד לא רואה את המכשור כפי שרואים אצל בני נוער עם הברזלים בחזית, חווית הטיפול עבורם היא שונה בהשוואה לטיפול עם המכשור בחזית.

המטופלים טוענים שהם יכולים לחייך עם סמכים על השיניים. עם סמכים קונבנציונלים הם לא היו מסוגלים.

אין לחץ מצד המטופלים לסיים את הטיפול בהקדם, הטיפול עובר בצורה נינוחה ורגועה מצד המטופלים.

השיפור בדימוי העצמי ובביטחון העצמי בא תוך כדי טיפול ולא רק בסופו כי אין ברזלים בחזית של השיניים.

לאחר שכל הפחדים והחששות מטיפול נעלמו רוב המטופלים מצטערים שלא עשו את הטיפול קודם לכן.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *