בשנים האחרונות, עולה הדרישה לטיפול יישור שיניים בקרב מבוגרים.

בטרם בוחרים בתכנית הטיפול, במכשירים ובטכניקה המתאימה, יש לבחור את הרופא המטפל, על פי שיקולים מקצועיים, כלכליים וטיב התקשורת בין הרופא והמטופל. הרופא, הוא המרכיב החשוב ביותר להצלחת הטיפול.

מבחינה מקצועית, חשוב לזכור כי אורתודונטיה היא ענף התמחות ברפואת השיניים. מומחה ליישור שיניים הוא רופא שיניים שסיים שלוש שנים וחצי נוספות של לימוד בתחום זה.

מבחינה כלכלית, אין מחירון קבוע עבור טיפול אורתודונטי, וכל רופא גובה תשלום על פי מעמדו, מומחיותו וניסיונו. סקר שוק מאפשר להתאים בין היכולות הכלכליות של המטופל, לבין מחיר הטיפול. יחד עם זאת, כדאי לכלול בחישוב של עלות הטיפול גם מרכיבים כמו עלות ביולוגית (איכות הטיפול ופוטנציאל הנזק האפשרי במהלכו) משך הטיפול עם המכשור הספציפי ומחירו הכספי. התועלת כוללת את שיפור מראה הפנים והשיניים במשך טיפול סביר ולא ארוך מדי. אי לכך, מומלץ לא לשים משקל רב מדי למחירו הכספי של הטיפול. בדיעבד זה עלול להתברר כטעות.

כיום, מקובל לראות מטופלים מבוגרים עם מכשור אורתודונטי גלוי, אולם חלקם מבקשים טיפול נסתר למרות שהוא יקר פי שניים ואף יותר מטיפול רגיל. בחירת המכשור מתבצעת בהתאם לצרכים הרפואיים תוך התחשבות ברצון המטופל, אך יש לזכור, כי לעיתים הרופא ימליץ לטפל עם מכשור מסוים שאינו מועדף על ידי המטופל, או ישלב בין שתי טכניקות טיפול המשלימות זו את זו.

באופן כללי ניתן לומר שאורתודנט מנוסה יכול להגיע לתוצאה טובה עם כל מכשור. אך כיום, עם ההתקדמות הטכנולוגיה הדיגיטלית, המכשור המוביל באורתודונטיה הוא המכשור המיוצר אינדיבידואלית עבור המטופל (אינסיגניה, אינויזליין, אינקוגניטו, WIN) ולא המכשור הרגיל המיוצר להמונים על פי ממוצעים המודבק בצורה פחות מדויקת ואין בו נתונים המייחדים את המטופל הספציפי ובעייתו הספציפית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *